ministry

vobu.com.ua

Екофорум «зелених ідей».

Мета:зібрати екологічні поради,обмін якими допоможе заощадити природні

ресурси та  зберегти довкілля.

 

1.

Збільшити майданчики, на яких приймають макулатуру, пластикові пляшки та скло. Платити за збір непотребу таку суму,щоб люди хотіли його здавати.

2.

Постійно проводити роботи по укріпленню берегів р.Прут. Закликаю:давайте спільно наводити лад у своєму місті.

3.

На мою думку у Коломиї призупинилося насадження дерев – це є головною екологічною проблемою мого міста. Слід зазначити , що не висаджують такі дерева, як : липа, тополя, декоративний клен, акація, береза, а місто треба озеленювати, щоб люди могли дихати чистим повітрям.

4.

Екологічна проблема в м. Коломия полягає в тому, що потрібно побудувати завод по переробці твердих побутових відходів , ліквідувати

стихійні   сміттєзвалища. Для покращення стану в центрі міста та очищення повітря від шкідливих викидів, треба, щоб  транспорт  по об'їзній вулиці міста, а не по центру.

5.

У наш час перед людьми гостро постала екологічна проблема. Це пов'язано з тим, що люди вирішили, що вони господарі природи, почали її підкоряти собі. Внаслідок роботи виробництв забруднилися ріки. Збільшення орних земель призвело до знищення лісів. Люди необдумано експлуатують природу, а іноді просто не задумуються над наслідками своїх вчинків. За останні роки поліпшилися певні тенденції до покращення екологічної системи та стану екологічної безпеки. Зменшилася кількість викидів в атмосферу. Важливе значення для наших людей, має значення ,яку воду вона буде споживати. Більшість населення не має фільтрів, а споживає те, що тече з водопровідного каналу/крану, часом навіть не відстоюючи. Щоб пити здорову воду ,треба не плювати у криницю, а очищати її. Люди покращили структуру грунту, довели верхній родючий шар до виснаження, а місцями до знищення. Покращено водо регулюючий процес у грунті. Помилкою було покриття доріжок асфальтом. Дехто проклав для своїх автомобілів в'їзд до власного помешкання , а тепер вимагає вирубки дерев ,бо не може заїхати вантажівкою. Знищити дерево та інші посадження дуже просто, а от посадити нові важко. давайте спільно наводити лад у своєму місті.

6.

На мою думку дуже поширена екологічна проблема Коломиї – це розпуск бродячих собак. Оскільки вони можуть переносити різні віруси. Вирішення я бачу , перш за все у будівництві притулків. Я б хотіла, щоб люди не викидали собак на вулицю. Людина повинна нести відповідальність за своїх тварин.

7.

Думаю із річкою Прут пов'язано найбільше екологічних проблем. Стічні води – одна з найбільших небезпек для нашої річки, а також люди самі руйнують береги річки, викорчовують дерева і це призводить до руйнування берегової лінії. Також те, що люди засмічують берегову лінію , призводить до певних екологічних проблем у нашому районі.

 Відсутність очисних споруд є проблемою для Пруту.
Проте, я думаю, що ситуація не є критичною. Якщо негайно взятися за вирішення проблем ,то можна зарадити виникненню нових проблем. І думаю, що для цього потрібна злагоджена робота урядовців і людей, також достатнє фінансування для очисних споруді укріплення берегової лінії.

 

8.

Забруднення в м. Коломия.У Коломиї екологічні проблеми пов'язані , перш за все , з нашою водною артерією – річкою Прут. Люди самовільно руйнують береги річки, викорчовують дерева і це призводить до руйнування берегової зони. Чи не найбільше нас турбує забруднення криниць. Коломиянам варто зробити чистку і відновити криниці. У місті призупинилися насадження дерев ,а місто треба озеленювати, щоб люди могли дихати чистим повітрям.

9.

Які проблеми в моєму місті? І шляхи їх вирішення.
Я проживаю в с. Коршів Коломийського району. На мою думку в нашому селі великою проблемою є безпритульні собаки. Вони є причиною нещасних випадків. Щоб вирішити цю проблему потрібно збудувати притулки для собак.
Друга проблема мого села – це не добудовані очисні споруди, не якісне забезпечення людей питною водою. Шлях вирішення проблеми виділення бюджетних коштів на відновлення водопроводу , так як сільська громада не в  силі вирішити їх самостійно.

Великою проблемою, також є сміттєзвалища. Від цього потерпають :ліси, поля, лісопосадки. над цією проблемою працює сільська рада і громада, але вирішити цю проблему зможуть лише бюджетні кошти. З допомогою яких можна було б збудувати сміттєзвалище ,яке б не шкодило навколишньому середовищу. А також проведення пояснювальних робіт з населення про загрозу сміття навколишньому середовищу.

10.

Екологічні проблеми мого села. Я проживаю в с. Велика-Кам'янка Коломийського району. На мою думку найгіршою проблемою мого села є викиди в атмосферу шкідливих речовин пташиною фермою. Для вирішення цієї проблеми , на мою думку потрібно перенести цю ферму подалі від села, бо вона знаходиться майже в центрі села. І це шкодить жителям мого села.

11.

Екологічна проблема мого міста.У кожному місті є проблеми. Я мешкаю у М. Снятин, і однією з головних проблем є безпритульні собаки. Спочатку я не звертала на це уваги і взагалі не бачила в цьому проблеми. Але тепер кількість цих собак збільшилась і вони збираються зграями і вечорами не дають людям проходу, гавкаючи на них. Безпритульні собаки є причиною нещасних випадків. Для вирішення цієї проблеми потрібно збудувати притулок для собак.

12.

1.Поставити сміттєвий бак навпроти коледжу.2. Купувати екологічно чисті речі на сайті « Магазин національних досягнень». 3.Створити у коледжі волонтерську групу,яка прибиратиме певну територію нашого міста.4.Створити соціальну рекламу,яка стосуватиметься вирубки лісів на Прикарпатті.5.Створити благодійний фонд,який буде займатися збором коштів для установлення сміттєбаків у різних куточках м. Коломиї.

13.

1. Створення екологічного пінопласту шляхом  змішування молочного білка та звичайної глини. 2.Створення екологічно чистого біопалива на основі рослинних відходів.3.Створення велосипеду,який буде очищувати повітря,зі змінним фільтром та батареєю. Електроенергія з кокосових відходів.4.Насадження дерев та квітів на території коледжу та поза його межами ,для очищення забрудненого повітря. 5.Очистити Світовий океан від сміття з пластику.6.Створити екологічно чисту машину,якій не потрібна електроенергія, в якості палива використовувати спеціальні екобатареї.

14.

1.Виготовлення екологічно чистих дерев’янних іграшок для дітей.2.Встановити роздільні сміттєбаки для пластику,паперу та скла.3.Озеленення газонів м.Коломиї.4.Насадження різних видів дерев.5.Щоденне миття вулиць м. Коломиї.6.Утилізація та збір відходів з вулиць міста .Створення підприємства для утилізації відходів.Збереження річки від її забруднення.                       

15.

Механізм для переробки пластмаси. Створення спеціальної групи людей на допомогу природі. Створення машин для роздільного сміття

16.

Створення та проектування нових зелених зон в м.Коломиї.Озеленення пустирів та засмічених територій. Створення еко-кіноклубу. Створення екологічних багатоповерхівок, які б могли забезпечувати себе електроенергією. Створення фабрик,які б могли переробляти сміття та електроенергію. Запровадження штрафів для громадян,які забруднюють середовище. Використовувати пластикові бутилки в якості палива. Утилізовувати батарейки. На місцях вирубаних дерев насаджувати нові,сортувати сміття.                                                                                                       

17.      

Створити « Кодекс честі та відношення до тварин». Це зібрані правила поведінки з тваринами засновані на повазі до всього живого. Це б обмежило свавілля мисливців та впровадило б більш шанобливе ставлення до тварин. Поставити контейнери для роздільного сміття. Ввести в учбових закладах освітню програму в,якій буде викладено та прищеплено любов до навколишнього середовища. Встановити на території України вітряки та сонячні батареї,які будуть виробляти електроенергію,завдяки якій можна буде використовувати трамваї замість автобусів,зменшиться викид вихлопних газів. Створити більше електричних рекламних щитів,щоб менше використовувати паперу на рекламу. Створити Суботники і залучити до них молодь. Створити в місті пункт прийому склотари.                                                                                                                            

18.

Відкриття в Україні міжнародного заводу, де б працювали імігранти та біженці,щоб збільшити промисловість в Україні. У світі їх нараховується близько 30млн. людей. Це б сприяло на вдосконалення промисловості в різних сферах суспільства. Організувати групу людей для озеленення м.Коломиї. Насадити дерева,квіти та кущі. Усунути проблему питтєвої води .Усунути проблему жувальних гумок.                                                                           

19.                                                                            

Віддавати газети на переробку( в Україні щодня продають близько мільйона газет, з них більше   70-ти % викидаються), цим ми збережемо багато дерев. Використовувати сірники замість запальничок  оскільки  вони зроблені з пластику і є одноразовими, тому на звалищах щорічно їх є близько мільярду. Насадження дерев. Переробляти алюміній . Зняти з виробництва батарейки. Замінити поліетиленові пакети на паперові. Переробка пластика. Замість опалення дровами використовувати газ.                                   

20.

 Використовувати замість палива електроенергію. Не використовувати зброю масового винищення. Не вбивати звірів задля хутра і шкіри. Насаджувати рослини і дерева. Відмовитися від хімії у побуті.                                                     

21

Створення місць та знаків для спалення сміття. Придбати більше красивих баків і займатися їхнім дизайном.Створити на території Коломийщини завод по прийнятті та переробці макулатури. Поставити фільтр на вихлопну трубу. Створити заводи по переробці сміття на паливо. Пропагандувати та рекомендувати більш здоровий спосіб життя:ходити пішки та їздити на велосипеді. Здишевити виробництво сонячних батарей для того,щоб всі люди могли придбати їх. Побудувати на території Коломийщини вітряки,які виробляють електроенергію. Пропагандувати посадження дерев та квітів.Використовувати паперові пакети замість поліетиленових.

22.

1.Найбільш популярний варіант, особливо серед власників приватних будинків, - ялинка, вирощена у дворі. Єдиний його недолік - доведеться досить довго чекати, поки деревце доросте хоча б до мінімальних розмірів. Та незважаючи на це, по всім іншим показникам така ялинка швидше виграє ніж програє її «мобільним» аналогам. Прикрасьте живим вічнозеленим деревом свій двір, навіть якщо це двір багатоповерхівки. Це стане чудовим подарунком вашому мікрорайону і цілій планеті. В Інтернеті можна знайти достатньо варіантів для домашньої або офісної ялинки, де справжнього дерева, по суті, і немає: для створення новорічного образу використовуються всі можливі підручні матеріали. А це і повторне використання матеріалів, і мінімалізм в упаковці.

2.Скажіть «ні» напівфабрикатам та фастфуду, скажіть «так» домашній їжі місцевого походження.

3.Найбільш екологічний варіант - користуватися справжнім, багаторазовим посудом. Але якщо ви вже вирішили, що без одноразової тари ніяк не обійтись, і хочете, все ж таки, зробити невеликий внесок у збереження природи, то подбайте про заміну такого посуду хоча б на його паперовий еквівалент - папір потім можна переробити.

4.Для еко-дерева потрібні еко-прикраси. Це відповідально і логічно. Вибирайте натуральні матеріали, створюйте речі власними руками, а ще краще в родинному колі - це дасть можливість відчути справжню атмосферу свята і зблизитись з рідними, яким ми так мало приділяємо уваги в робочі будні.

5.Не полінуйтесь знайти найближчий пункт прийому макулатури і віднести туди стопки використаного паперу, старих газет та журналів. Хоча у нас ще не дуже розвинена структура прийому матеріальної допомоги для бідних та сиріт, якраз на такі свята активізуються громадські організації, які самі раді забрати купи старих іграшок та одягу, щоб вручити їх тим, хто має в них найбільшу потребу. Використовуйте такі моменти з максимальною користю: ви зробите комусь дуже приємно, а себе звільните від непотрібних речей.

6.Замініть звичайні лампи розжарювання на енергозберігаючі.

7.Корисним може бути домашній майстер-клас з виготовлення упаковок для подарунків: повірте, така упаковка точно не забудеться, і буде одночасно відповідати критеріям з переробки. Як матеріал можна використовувати старі ноти, газети, іншу упаковку...

Еко-звички:Напевно, кожна людина підводить підсумки минулого року в останні його тижні і будує плани на майбутнє. Не забудьте передбачити в своєму особистому плані щось хороше, приємне і корисне для навколишнього середовища. Наприклад, уникати придбання пластикових пакетиків і побутової хімії, яка містить фосфати в новому році, влаштовувати дні вегетаріанця, поміняти всі лампи будинку на енергозберігаючі, здавати макулатуру, забирати сміття з собою, повертаючись з пікніка... Цей список індивідуальний для кожного, але навіть невеликі зміни у споживчих звичках призводять до радикальних позитивних змін. Тож нехай виконання такого «зеленого» плану стане гідним подарунком від Вас Вашим дітям та онукам, а також всій планеті!

 

23.

1.Відновити фонтан в центрі міста. 2. Зробити панно з квітів до двохсотріччя Т. Шевченка.

24.

1.«Чисті водойми».  У Коломиї є 2 озера і р. Прут. Треба навесні на берегах водойм прибирати, щоб не було сміття. Створити «Організацію чистих водойм» ,які будуть контролювати їхню чистоту.

 2. Поставити смітники через кожних пару кроків.

25.

1.Насадження дерев і квітів. 2. Очищення лісів, русел річок від сміття.

3. Створити очисні споруди.

26.

1.Насаджувати багато дерев. Можна навіть зробити штучний ліс. 2. Очистити хоча б струмки. 3. Запровадити в нашому місті екопрограму для очищення вулиць, парків. 4. Якось красиво і інтриговано прикрасити смітники ,щоб людям хотілося йти до них і викидати сміття. 5. Схрещувати різні види( сорти ) дерев для виведення нових видів. 6. Створити вольєри для бездомних собак і доглядати за ними.

27.

Я думаю потрібно створити спеціальні екоорганцізації ,які б складалися з освічених людей, науковців , вони б давали і організовували ідеї і тим самим покращували б навколишнє середовище. Потрібно через ЗМІ інформувати людей про важливість збереження навколишнього середовища. Потрібно з самого себе робити внесок на користь природи.

28.

1.Проводити змагання по чистоті прилеглих територій до будинку. Наприклад: біля ,якого будинку чистіше, той отримує винагороду. 2. Озеленення міста. 3. Створення більшої кількості магазинів ,що продають екопродукцію.

29.

1. Покласти більше смітників. 2. Посадити більше дерев. 3. Прибрати у парку. 4. Створити проект«Ми за чисте довкілля»,в якому будуть брати участь всі жителі міста.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.67 [3 Голоса (ов)]